Michał Mogiła
obój
Jarosław Podsiadlik
klarinet
Rafał Dołęga
fagot
.
Reed Connection
trio stroikowe założone przez solistów
Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda
reed - [rid] n trzcina; piszczałka; muz. stroik
connection - [kə'nekʃən] n związek, koneksja; kontakt; pokrewieństwo; znajomości; połączenie
________________________________________
Działający od 2008 zespół występował podczas wielu festiwali i koncertów w Polsce i za granicą. Reed Connection Trio posiada w swoim repertuarze najwybtniejsze dzieła polskiej i europejskiej muzyki kameralnej. Obecnie muzycy pracują nad swą debiutancką płytą, na której znajdą się najciekawsze zdaniem artystów dzieła skomponowane na trio d'anches. Wiecej szczegółów na temat działalności zespołu na stronie: www.reedconnection.eu.
________________________________________
Główną ideą powstałego w 2008 roku zespołu Reed Connection była chęć wspólnego grania, prezentacja i promocja polskiej i światowej muzyki kameralnej przeznaczonej na instrumenty dęte.
Trzon zespołu stanowią muzycy Tria d’anches:
Michał Mogiła - obój
Jarosław Podsiadlik - klarnet
Rafał Dołęga - fagot
Artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda; udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych.
Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok (od baroku do współczesności), a z pomocą założonego przez nich Stowarzyszenia Artystów „Zdolni do Wszystkiego” proponują ciekawe projekty (od edukacyjnych, przez muzykę poszczególnych narodów np: niemiecką, włoską, francuską do polskiej muzyki współczesnej i inne).
Zespół Reed Connection występował na wielu koncertach i festiwalach w Polsce i Europie m.in.: „Dni Muzyki nad Odrą” w Neuzelle, Space Art Festival w Warszawie, Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Lubsku, Euro Chamber Music Festival w Gdańsku, Koncert z okazji Jubileuszu 60-lecia Filharmonii Zielonogórskiej, Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Lubuski Festiwal Muzyczny, Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze” w Kołobrzegu, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Szczecinie.
Na początku 2017 roku zespół dwukrotnie wystąpił z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Czesława Grabowskiego na koncertach w Danii prezentując specjalnie na tę okazję zaaranżowane trio Ludwiga van Beethovena - Wariacje na temat „La ci darem la mano”.
Muzycy występują w różnych formacjach np. tria, kwartetu, kwintetu, kwintetu fortepianowego czy zespołu wokalno-instrumentalnego.
Trio Reed Connection od początku istnienia otwierało się na współpracę z artystami innych specjalności.
Wraz z flecistką Karoliną Maszk-Mogiłą (Filharmmonia Zielonogórska) oraz waltornistą Maciejem Baranowskim (Sinfonieorchester Frankfurt) muzycy tworzą Reed Connection Quintet.